laMED 2022/22

labMED plný zaujímavého čítania

20. výročie biochemických laboratórií, nová ponuka v našich odberových centrách, ale tiež novinky v centrách Gyncare v Košiciach a v Nitre. To je len malá ochutnávka zaujímavostí, ktoré nájdete v aktuálnom vydaní labMED.

Biochemické laboratóriá Medirexu oslavujú už svoje 20. narodeniny. Za tento dlhý čas prešli komplexným vývojom a dnes patria k absolútnej špičke. V novom labMED-e sa dozviete okrem iného aj to, čím je jedinečná automatická linka Aptio, ktorá je súčasťou bratislavského centrálneho laboratória.

Ochorenie COVID-19 zanechalo na tele mnohých pacientov svoje stopy. Ak aj po mesiacoch od prekonania ochorenia stále cítia jeho následky, môžu v Medirexe siahnuť po Vyšetrení po prekonaní COVID-19. Ochoreniu COVID-19 a jeho spojitosti s diabetom sme sa venovali v časti Veda a výskum.

V rubrike De Iure tento raz prinášame odpoveď na závažnú otázku: Môže lekár odmietnuť poskytnúť zdravotnú starostlivosť?

Nechýbajú ani pútavé prípady z praxe, nové metodické listy a ďalšie zaujímavosti.

Táto webová stránka nepodporuje webový prehliadač Internet Explorer a preto niektoré časti stránky nemusia správne fungovať. Pre správne fungovanie prosím použite iný prehliadač.