labMED 2021/19

Koronavírus – ústredná téma prvého tohtoročného čísla labMEDu

V aktuálnom vydaní sme zhromaždili množstvo zaujímavých tém, ktoré z veľkej časti súvisia práve s ochorením COVID-19. V laboratóriách Medirex sumarizujeme kľúčové momenty a odhaľujeme zákulisie z testovania na koronavírus. Súčasne vysvetľujeme, ako prebieha analýza vzoriek v laboratóriu, ako fungujú odberové mieste na COVID-19, ale aj podľa čoho si vybrať test na koronavírus. Lepšie služby pre lekárov a širokú verejnosť prináša zdokonalený systém e-commerce, ktorý predstavujeme spolu s novou distribučnou sieťou.

V odborných témach sa venujeme genetickému vyšetreniu myelodysplatického syndrómu či diagnostike mnohopočetného myelómu. V rubrike Veda a výskum sa zoznámite s novým členom ľudských koronavírusov – SARS-CoV-2. V prípade z praxe sa zaoberáme adamantoidným bazocelulárnym karcinómom kože. Nechýbajú metodické listy či rubrika DE IURE, ktorá informuje o aktualitách z legislatívy v zdravotníctve v čase pandémie. Novoročné vydanie sme tentoraz obohatili o novú rubriku Tip na oddych.

Táto webová stránka nepodporuje webový prehliadač Internet Explorer a preto niektoré časti stránky nemusia správne fungovať. Pre správne fungovanie prosím použite iný prehliadač.