labMED 2014/01

Denne Vám poskytujeme tisícky výsledkov laboratórnych vyšetrení, aby sme Vám mohli pomôcť stanoviť správnu diagnózu. Vďaka tomu môžete svojim pacientom nasadiť správnu liečbu či ju priebežne kontrolovať. Pravdivosť vyššie uvedeného hesla potvrdzuje aj fakt, že až 70 % informácií potrebných na stanovenie diagnózy v klinickej praxi pochádza práve z laboratórnej (in vitro) alebo zobrazovacej diagnostiky (in vivo).

Zaujíma Vás, do akého časopisu ste sa práve začítali? Odpoveď je jednoduchá – do časopisu, ktorý sme pripravili pre Vás. Z dielne MEDIREX GROUP vychádza nový časopis labMED – časopis laboratórnej medicíny, ktorý je určený práve Vám, lekárom – našim klientom.

Prečo nový časopis? Na Slovensku poskytuje MEDIREX GROUP prostredníctvom svojich spoločností Medirex, Medicyt a HPL komplexnú laboratórnu diagnostiku a služby s ňou súvisiace už viac ako trinásť rokov. Kladieme dôraz na inovácie a sledujeme najnovšie trendy, aby sme neustále zlepšovali nielen kvalitnú laboratórnu diagnostiku, ale aj komfort služieb s ňou spojených. Vďaka tomu môžete Vy účinnejšie pomôcť Vašim pacientom. Uvedomujeme si túto zodpovednosť, a preto by sme chceli stáť ešte bližšie pri Vás a byť Vám o to viac nápomocní a otvorení. Pozývame Vás do našej „kuchyne“ laboratórnej diagnostiky, aby ste mohli lepšie spoznať našu prácu a urobiť si obraz o skupine MEDIREX GROUP ako o lídrovi v poskytovaní laboratórnej diagnostiky na Slovensku. Laboratórna diagnostika zaznamenáva v posledných rokoch nevídaný rozvoj. Informácií z tejto oblasti je stále viac a viac. Do klinickej praxe sa zavádzajú stále nové vyšetrenia, ktoré uľahčujú stanovenie diagnózy či nasadenie cielenej liečby. Výsledky niektorých vyšetrení sú často veľmi komplikované na ich správnu interpretáciu v klinickej praxi. Všetky tieto „novinky“ sa Vám snažíme sprostredkovať prostredníctvom metodických listov. Berieme ohľad na to, že pri Vašej každodennej zaneprázdnenosti, pri plnej čakárni pacientov a návale práce, sa môže jednoducho stať, že práve pre Vás dôležitá informácia môže uniknúť Vašej pozornosti. Radi by sme Vám prostredníctvom občasníka labMED prinášali najnovšie informácie zo sveta laboratórnej diagnostiky. Nájdete v ňom aktuálne metodické listy či novinky z diania v našich laboratóriách. Predstavíme Vám takisto našich špičkových odborníkov, overené postupy v laboratórnej diagnostike a výsledky výskumov, na ktorých dennodenne pracujeme.

Veríme, že sa Vám nový časopis bude páčiť a stane sa ďalším pomocníkom pri vykonávaní Vašej práce. Dovoľte mi aj v mene mojich kolegov z MEDIREX GROUP zaželať Vám čosi iné, osobnejšie. Želáme Vám, aby Vám nadchádzajúce letné dni priniesli veľa žiarivých a pohodových momentov aj do súkromného života. Dúfame, že sa Vám podarí stráviť čo najviac slnečných dní v kruhu svojich najbližších.

Táto webová stránka nepodporuje webový prehliadač Internet Explorer a preto niektoré časti stránky nemusia správne fungovať. Pre správne fungovanie prosím použite iný prehliadač.